Jak na výběr vhodné televize + kde koupit TV levně?

Někteří jedinci si bez ní už nedokážou vůbec představit život. Televize se pomalu ale jistě stávají multimediálním centrem domácnosti a rozhodně už neslouží pouze jako přijímač televizního signálu. Současné televizory disponují například efektní funkcí Ambilight nebo umožňují připojení na internet či počítač. Před nákupem se zamyslete, na co a kde budete televizi používat. Některá se hodí hlavně do obývacího pokoje, další zase spíše do ložnice.

Televizní tuner

Televize

Existují tři druhy televizního vysílání – pozemní (DVB-T), kabelové (DVB-C) a satelitní (DVB-S). Většina současných prodávaných televizorů obsahuje tuner pro pozemní a kabelové vysílání. Pro připojení kabelem je třeba dekodér od kabelové televizní společnosti. Příjem satelitního vysílání zajistí satelitní přijímač.

Velikost obrazovky televize

Současný trh nabízí úhlopříčky od 16“ (40 cm) do 88“ (224 cm). Obecně se velikost úhlopříčky řídí podle vzdálenosti, ze které bude uživatel televizi sledovat. Ve většině domácností je tato úhlopříčka minimálně 50“, což je 126 cm. Do dětských pokojů a ložnic je doporučeno umístění menších obrazovek.

Kvalitu obrazu zajistí také rozlišení displeje. Větší rozlišení zde znamená větší ostrost obrazu. Nejčastěji se setkáme s HD Ready nebo Full HD.

TIP: Pokud hledáte produkty z tohoto sortimentu za nejlepší ceny, pak nezapomeňte navštívit internetový agregátor slev Slewik, kde v sekci televize levně naleznete vybrané modely se slevou až 60%!

Smart TV

Tato funkce nám umožňuje využití internetového připojení. Díky funkci Smart se přímo na televizi dostaneme na Facebook, Skype nebo si můžeme pustit hudbu a filmy z YouTube a sledovat online pořady a živá vysílání.

Možnosti připojení televize

Do moderních přístrojů je možné připojit externí disky, kamery, fotoaparáty nebo herní konzole. Většinou je zde zabudovaných několik HDMI a USB portů, přes Wi-fi je pak možné připojit k televizi prakticky cokoliv.

Spotřeba energie

Každý elektrický spotřebič by měl být opatřen energetickým štítkem, kdy jsou informace o spotřebě energie přehledně vypsány. Rozhodně se vyplatí brát ohled na tuto spotřebu a odlehčit tak rodinnému rozpočtu.